O Akcji

Katowice należą do najbardziej zielonych miast w Polsce. Udział terenów zielonych i wód w ogólnej powierzchni Katowic wynosi 51,8 proc. Zieleń stanowi też 62,3 proc. ogólnej powierzchni nieruchomości należących do miasta. Wciąż jednak pracujemy nad tym, by było jej jeszcze więcej. Liczymy, że z Waszą pomocą posadzimy drzewa wszędzie tam, gdzie są one potrzebne i gdzie jest to możliwe.
wCOP drzewo” to nowoczesna aplikacja mobilna, dzięki której w prosty i szybki sposób możecie wskazać lokalizację dla nowych drzew w mieście. Wysłanie zgłoszenia zajmuje chwilę.
Katowice w grudniu 2018 roku były gospodarzem największej konferencji klimatycznej na świecie czyli Szczytu Klimatycznego ONZ (COP 24). Stąd wzięła się też nazwa aplikacji – wCOP drzewo. Chcielibyśmy, żeby efektem tego wydarzenia był przede wszystkim wzrost świadomości społecznej na temat zmian klimatu i tego, w jaki sposób miasta mogą się do tych zmian adaptować. Dlatego sadziMy drzewa razem z mieszkańcami. Dla klimatu!
Drzewa to same korzyści: m.in. pochłaniają dwutlenek węgla, produkują tlen, absorbują zanieczyszczenia powietrza, dają cień i obniżają odczuwalną temperaturę latem. Łagodzą stres i zachęcają do spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Znacząco poprawiają też estetykę miasta i wpływają na wzrost wartości nieruchomości.
Wykaż się aktywnością. Zgłoś miejsce nasadzenia lub nasadzeń, czekaj na akceptację Twojego wniosku i ciesz się zielenią!
Aplikacja jest elementem projektu KATOobywatel, realizowanego przez Urząd Miasta Katowice. Powstała we współpracy z Fundacją Gdańską.

Jak posadzić własne drzewo?

1. Wejdź na stronę wCOP drzewo.
2. Przejdź do zakładki „Posadź drzewo”.
3. Wypełnij prosty formularz on-line.
4. Poczekaj na kontakt.
5. Oczekuj ostatecznego rozstrzygnięcia dla Twojego zgłoszenia.
6. Zgłoszenie zaakceptowane – oczekuj zaproszenia na sadzenie Twojego drzewa.
7. Opiekuj się drzewem w fazie jego rozwoju.
Projekt jest finansowany ze środków Miasta Katowice.
Jak zasadzić drzewo?
1
2
Wypełnij formularz i poczekaj na kontakt z Urzędu Miejskiego
3
Umów się z Urzędem na dogodny termin i ciesz się zielenią